Magnetické lineární snímače polohy pro digitální odměřování

Výhodou použítí magnetických lineárních snímačů polohy v systémech pro digitální odměřování je jejich odolnost vůči vodě, olejům, prachu. Magnetické snímače měří bezkontaktním způsobem, mezera mezi magnetickým páskem a snímačem může být až 2,5 mm. Stupeň krytí snímačů je IP67, max. délka magnetického pásku 100 m, max. délka propojovacího kabelu 20 m (standardní délka dodávaného kabelu činí 5 m). Nabízíme několik variant těchto snímačů pro možnost použití pro dané strojní zařízení.

Na magnetické lineární snímače je poskytována záruka 24 měsíců. Jsou cenově výhodné pro dlouhá odměřování polohy a vhodná do prašných prostředí.

Zpět na digitální odměřovaní.

Magnetické lineární snímače MLS1

Jedná se o základní řešení magnetických snímačů polohy pro digitální odměřování. Dodávka se skládá z magnetického pásku dle požadované délky a snímače. Výhodou snímače je jeho cena a snadná instalace. Nevýhodou je pak neexistující ochrana proti třískám a emulzím, které mohou způsobit odlepování pásku, nutnost zajištění vhodné plochy pro nalepení pásku apod.

Čtecí hlava, rozlišení 5 µm
Čtecí hlava, rozlišení 10 µm
Čtecí hlava, rozlišení 25 µm (pro rozlišení 25 µm je nutná softwarová úprava naší indikace).

Magnetické snímače MLS2

Jedná se o systém MLS1, který je dále dodáván s hliníkovým podkladovým profilem pro magnetický pásek.

Čtecí hlava, rozlišení 5 µm
Čtecí hlava, rozlišení 10 µm
Čtecí hlava, rozlišení 25 µm (pro rozlišení 25 µm je nutná softwarová úprava naší indikace).

Magnetické lineární snímače MLS3

Tento systém spojuje výhody magnetických lineárních snímačů a dále jejich plnou ochranu před okolním prostředím. Systém je zapouzdřený v hliníkovém profilu, s vlastním vedením čtecí hlavy, který je na vrchu chráněn dvěmi řadami manžet. U tohoto systému tak nedochází k odlepování magnetického pásku působením např. řezných kapalin, zanášení povrchu ocelovými třískami apod. Magnetické snímače jsou vyráběny v požadovaných délkách na zakázku.